Červenec 2008


Hitkrant č.31

31. července 2008 v 21:19 | Evča-Tokiačka |  časopisyTwins

31. července 2008 v 21:19 | Evča-Tokiačka |  Twincest

David Jost - manažer kapely, který se hlasitě vyjadřuje

31. července 2008 v 21:11 | Evča-Tokiačka |  Články
Talent, tvrdá práce a štěstí - co se potřebuje, abyste se dostali na vrchol? Producent Tokio Hotel, David Jost, to ví!

Je producent, textař a manažer Tokio Hotel. David Jost objevil kapelu z Magdeburku a postavil k mezinárodnímu úspěchu. Kreativní Hamburčan je workholik, jeho kalendář s termíny je téměř plný. Nicméně si 35letý udělal čas na exkluzivní rozhovor pro Yam! Prozradil nám, co musí mít hvězda, aby měla trvalý úspěch a proč se často počítá s více než talentem…

Co musí přinést hvězda?
David
: Potenciál! Musí mít především emocionální potenciál a kromě toho velmi velkou sílu. Pokud má talent a touhu koncentrované na vysoké úrovni, má velmi velké šance, že se dříve či později prosadí.

Může se to také podařit, když se má jenom jedna z těchto dvou vlastnosti?
David:
Ano, ale musí ji mít obzvláště silnou. Pokud je pouze talent a ne moc velkou touhu rozhodnout se, musí mít štěstí a být obklopen lidmi, kteří ho dovedou k úspěchu. Dokonce i na druhou stranu to může fungovat. Někdo má spíše průměrný talent, ale stálá šance na úspěch je enormní silná vůle a inteligence.

Existuje nějaký dobrý příklad?
David:
Madonna! Skutečně tak vynikající zpěvačka vlastně není, ale zato je velmi inteligentní. Drží se ve světové špičce přes 20 let. To nemá nic společného se štěstím. Nikdo nemá tak dlouhotrvající štěstí. Nic neponechává náhodě. Ačkoliv stojí Madonna na podiu, patří k největším tahounům hudební branže.

A co se ještě potřebuje k trvalému úspěchu?
David:
Důležitá vlastnost, která se také spojuje, je ochota obětovat se v zájmu dosažení svého cíle. Pro velký a dlouhotrvající úspěch se musí téměř vždycky dostat oběť. To neplatí jenom pro hudební branži. Musí se mít už neuvěřitelné množství štěstí a talentu, aby se bez obětavosti držel krok.

Při čem rozpoznáš talent?
David:
To nelze říct tak paušálně. Většina talentu je patrných. Já spoléhám hlavně na můj dobrý pocit.

A jaký jsi měl pocit, když jsi poprvé viděl Tokio Hotel?
David:
Byl jsem úplně mimo (směje se). Stalo se to nečekaně. V té době jsem měl v úmyslu vlastně něco úplně jiného, ale okamžitě jsem na to zapomněl, když kdy kluky poprvé uviděl a uslyšel. Bill mě tehdy 13 a mě a mé kamarády uchvátil, když tehdy prezentoval živé ukázky v jejich malé zkušebně v Magdeburku. Pak jsme klukům po pár hodinách řekl, že je bereme a oni celou dobu jenom křičeli "Ano" a "Strike". (šklebí se)

Věděl jsi, že Tokio Hotel budou tak mezinárodně úspěšní?
David:
Ne, jistěže ne. Ale byl jsem přesvědčen, že v Německu se dostanou vysoko. Na to bych vsadil celý hudební průmysl. Ale bylo by už arogantní, když by se očekával mezinárodní úspěch.

Jaký je recept na úspěch Tokio Hotel?
David:
Hudební trh je plný umělců, kteří běží úspěšně pouze tehdy, když všichni říkají přesně, co je zapotřebí udělat přesně a pečlivě. Kdežto TH jsou pravý opak.

Do jaké míry?
David:
Když je Billovi něco proti jeho vůli, neudělá to. Bill potřebuje na to, co dělá, být zcela přesvědčen a pak to je opravdu tak dobré, jak to jen může být. Už jako malý kluk přesně věděl, co chce a zejména to, co nechce. Lidi to cítí. Kromě toho je sám o sobě hodně emocionální. Takový frontman se najde v Německu pouze jeden za několik desetiletí. Hvězdný potenciál této kapely je tak velký. Dokonce i když bych úplný idiot, nechtěl bych narazit s touhle věcí do zdi (směje se).

Textař nebo manažer - co tě víc baví?
David:
Psaní songů je samozřejmě zábavnější. Ale manažer je také kreativní a různorodá práce. Mám štěstí, že pracuju pro kapelu, v které věřím a která mě každý den nakopne. Pokud by to tak nebylo, nemohl bych dělat tuto práci.

Začal jsi už s Tokio Hotel pracovat na třetím albu?
David:
Se psaním songů jsme začali. Bill je právě na vrcholu kreativity a neustále přichází s novým nápady.

Jaký je ten nejlepší song, který si kdy složil?
David:
Den jsem ještě nenapsal. To teprve přijde (směje se).
source: DE Yam 08/2008

Naked Eye - Wer ist Tokio Hotel?

31. července 2008 v 21:10 | Evča-Tokiačka |  Články
Proč jména Tokio Hotel?
Bill Kaulitz:
Bylo to tak, protože jsme hledali jméno, které je nám blízké. Všichni čtyři jsme městští lidé, milujeme velká města a jsme z opravdu malého, škaredého města v Německu a to je opravdu hrozné a vždycky jsme nesnášeli naši vesnici a chtěli jsme být ve velkých městech. To byl vždycky náš velký sen. A Tokio dobře zní, hezky to zní. A potom jsme si tedy řekl, ok Tokio. Vše, co jsme o něm slyšeli bylo, "Yeah, to je obrovské město a je to tam šílené" a opravdu jsme tam chceme jet.

Takže jste tam ještě nebyli?
Bill:
Ne, ne

A doufáte, že se tam jednoho dne dostanete?
Bill:
Jo! Doufáme, že tento rok, ale uvidíme.
Tom Kaulitz: Možná zahrát koncert.
Georg Listing: Tokyo Dome dobře zní! Jsou tam nějaké fanouškovské stránky a věci z Japonska, uvidíme, jestli budete mít na to čas tento rok nebo až ten příští.

Váš song "Don't Jump", je v něm nějaká osobní zpráva?
Bill:
Myslím, že jsme o tom mluvili, o sebevraždě, protože je to song z našeho druhého německého alba a nahrání bylo inspirováno našimi fanoušky a hodně příběhy, co jsme slyšeli. Dostali jsme od našich fanoušků tolik dopisů a příběhů.
Tom: A známe takové věci z osobních zkušeností, je to velké téma, můžete to zjistit z dopisů od fanoušků.
Bill: A víte, každý má ve své životě situaci, ve které to je jako "Oh, jsem tak smutný, jsem tak…" Nevím, každý má ve své životě ty horší části a my jsme řekli ok, napíšeme o tom song a že skočit není žádným řešením.

Řekněte mi jednu osobnost, která vás v hudbě ovlivnila. Ať už německou nebo…
Bill
: Pro mě byl první kontakt s hudbou u Neny. Když jsem měl 6 let, viděl jsem ji v televizi. Teď poslouchám Coldpaly, Keen a Green Day.
Tom: Víte, nikdy jsme neměl žádný vzor nebo tak, ale když jsem byl dítě, tak Aerosmith byli velkou kapelou. Opravdu dítě. Vím, mám teď 18, ale opravdu dítě. Jo, Aerosmith.
Georg: Pro mě, taky nemám vzor, nechtěl jsem se podobat té a té osobě. Ale miluju Oasis. S Oasis jsem skutečně začal s posloucháním hudby.
Gustav Schäfer: Vyrostl jsem na Ericu Claptonovi a rockových hvězdách, ale teď poslouchám tvrdší věci, jako je Metallica.

TH do Dánska přijedeme

31. července 2008 v 21:10 | Evča-Tokiačka |  Články
Na jaře jste museli zrušit hodně koncertů, protože Bill musel jít na operaci hlasivek. Teď jste zpátky. Jak se cítíš?
Bill:
Je tak skvělé, být znova na podiu. Z toho celého procesu jsem byl opravdu vyděšený. Měl jsem strach a myslel jsem si: "Co když je můj hlas v troskách" nebo "Co když nebudu mít hlas jako předtím?" Naštěstí jsem se rychle zotavil. Jak jsem byl poprvé po operaci na podiu, tak to bylo opravdu úžasné. A skutečně si užívám koncerty, které momentálně hrajeme.

Co tahle nemoc znamenala pro kapelu?
Georg:
Byla to situace, kde moc nebyla v našich rukou. Jediné, co jsme mohli udělat, je přát mu uzdravení a pak jen čekat.
Tom: Trvalo to nějaký čas, než jsme si opravdu uvědomili, že jsme museli zrušit zbytek našeho turné. Na začátku, když byl odjel do Německa na kontrolu, zbytek nás cestoval z města do města, protože jsme celou dobu doufali, že se Bill vrátí.
Bill: Skutečně si myslím, že tahle skutečnost nám přinesla užší spolupráci.

Měli jste strach, že by to byl konec Tokio Hotel?
Tom
: Samozřejmě jsme na to mysleli. Zvláště v počátku, když jsme nevěděli, co je špatně. Ale po nějaké době jsme začali přemýšlel o budoucnosti a že se Bill určitě vrátí. Nejhorší věc, jako jsme si představovali byla, že bych to musel převzít za Billa. Haha

V současné době prorážíte do USA. Proč je to pro vás tak důležité?
Tom:
Jet do USA a zkusit tam štěstí je opravdu úžasné - zejména pro německou kapelu. Je to vzácné, jen tak to nestává. Takže když dostaneme šance, přijedeme a zkoušíme to tam. Ale ve skutečnosti to není tak, že máme plán, které země chceme dobýt. Ale jako obvykle, jsou tam naši fanoušci, kteří nás objevují online a když vidíme, že nás mají rádi, jedeme tam. Tak to prostě funguje.

Jakou nejbláznivější věc jste zažili v USA?
Bill:
Je tu tolik věci, také je to těžké vybrat. Ale nedáváno jsme v LA seděli po koncertě v backstage pokoji a náhle slyšíme podivný zvuk. Pak jsme zjistila, že to je holka, která se snaží dostat přes okno ve druhém patře! Bohužel se tam zasekla a pak ještě ztratila foťák. Docela šílené.

Někteří dánští fanoušci se cítí trochu zklamaní za zrušený koncert v Dánsku a že není nahrazen. Co byste jim chtěli říct?
Bill:
Opravdu chceme říct, hlavně já, že je nám opravdu opravdu líto, že jsme ho museli zrušit. V té situaci jsme nemohli dělat nic jiného. Bohužel se nám nepodařilo najít nový termín, ale slibujeme, že přijedeme a uděláme koncert, jakmile to bude možné.

TH-O slavných Německých exportech

31. července 2008 v 21:10 | Evča-Tokiačka |  Články
Co si Tokio Hotel myslí o jiných slavných německých exportech?

Teď bych rád věděl váš upřímný názor na následující německé rockery. Nejprve Kraftwerk…
Bill:
Kraftwerk? Oh…Kraftwerk…tuhle hudbu skutečně nemusím: Moc je neznám.

Nina Hagen
Bill:
Myslím, že je opravdu cool. Potkal jsem ji jednou někde v Německu a je opravdu milá.
Tom: Je opravdu bláznivá. Víte, ona mluví stejně špatně anglicky, jako my.

Nena
Bill:
Nena! Nena byla opravdu můj první kontakt s hudbou a stále Nenu miluju. Je skutečně skvělá zpěvačka, miluju ji.

Scorpions
Bill:
Scorpions! "Wind of Change." Potkali jsme je tak před rokem a půl.
Tom: Myslím, že jsou skvělí. Všude tady měli velký úspěch, hrají ve velkých halách a na velkých místech, je to skvělé. Jak víte, tak to ale opravdu není má oblíbená hudba. Líbí se mi, jak jsou úspěšní. Je to dobré.

Rammstein
Bil
l: Rammstein! Myslím, že jsou velmi úspěšní a vždycky mají skvělé podium, skvělá živá vystoupení. A myslím, že mají opravdu úžasnou kariéru a za to mají respekt.

A samozřejmě nejdůležitější David Hasselhoff.
Bill
(směje se): To je Georgův vzor!
Tom: Knihgt Rider je víc úspěšnější, než hudba Davida Hasselhoffa a Pobřežní hlídka.
Bill: Každý nám řekli, "David Hassalhoff je v Německu tak úspěšný" a my "Cože? Nikdy jsem to neslyšel!"
Tom: Známe jenom Knight Rider a Pobřežní hlídku. Ale neznám nikoho, komu se líbí jeho hudba kromě Georga. Georg není fanouškem hudby, ale tanečních pohybů. A já znám jenom Pobřežní hlídku, ale ne kvůli Davidu Hasselhoffovi, ale kvůli Pamele Anderson!

Modena - M&G (video)

31. července 2008 v 21:09 | Evča-Tokiačka |  Videa
Billovi to s těma brýlema nehorázně sekne!

DE Bravo 32/08

31. července 2008 v 21:08 | Evča-Tokiačka |  časopisy

TH rozhovor s Oliverem Tansonem

31. července 2008 v 21:08 | Evča-Tokiačka |  Rozhovory,Interview
"Historický křik, vyprodané koncerty, nejlepší pozice v hitparádách - Tokio Hotel! Německá popová kapela byla už nominována do různých kategorií. Opravdový úspěch! A to teprve začalo… koncert v Lucembursku! Rockhal - 7.3.2008
Interview

Gallery
Oliver Tanson rozhovor
Tom: Ahoj, tady Tom!
Georg: Já jsem Georg.
Bill: A já Bill!
Všichni: A my jsme …Tokio Hotel!
Bill: Hodně fanouškům nám píše a říkají nám, že některé naše písně jim v určitých situacích pomohly a později se lépe cítí. Já sám to znám a myslím, že každý z nás poslouchá spoustu hudby a pomáhá nám a v určitých okamžicích nás i do značné míry podporuje a my samozřejmě chceme dělat to samé. Ale jsme rádi, že když děláme songy, tak se lidé cítí lépe. Nemyslím, že jsme nějak vybraní. Myslím, že je lepší, aby se lidé našli sami, tak jako tomu bylo u nás, to byla optimální příležitost. Ale já na tomhle nejsem ten typ.
Tom: Je dobré, že když máte kapelu a znáte se mezi sebou tak dlouho, je dobré si navzájem pomáhat a držet při sobě, takže neprocházíte životem v růžové bublině a drží vás v realitě při zemi.

483 SRAZ

31. července 2008 v 21:07 | Evča-Tokiačka |  Akce Fans
Ahojky všichni fans Tokio Hotel!!!!

Od Demonsrazu již uplynul téměř půl rok a proto nastal čas uspořádat další mega fan akci!!!!

483 SRAZ!!!

A o co se vlastně jedná?
Hlavním cílem 483 Srazu bude nakreslit obří nápis 483! Bude opravdu velký, a proto potřebujeme Vás všechny, abyste přišli na pomoc ;-)

Sraz se bude konat 9.8.2008 od 14:00 před pražskou O2 Arenou. (bývalou Sazka Arénou)
Je to místo, kde Tokio Hotel započali svou 483 Tour a proto se sraz bude konat právě tam a jako vzpomínku nakreslíme před halou křídami velkou 483.

A co potřebujete s sebou? Co nejvíc barevných kříd!!! Čím víc, tím líp….

V rámci programu dostanete také dotazník. Ten bude obsahovat otázky ohledně vás a Tokio Hotel. Ty nejlepší a nejzajímavější odpovědi poté budou zveřejněny v naší budoucí Fan-knize.

A teď pár technických záležitostí:
- pro mimopražské…k 02 aréně se dostanete metrem B, stanice Českomoravská
- sraz se bude konat, jen pokud nebude pršet…(v případě, že den před akcí bude pršet, sraz se ruší a bude vybrán nový termín)

Pokud chcete na sraz přijít, napište to prosím na thnachtschechien@email.cz a připište kolik vás bude. (Není to závazné, je to jen orientační pro nás, abychom věděly, kolik lidí máme čekat.)

Tak, to je vše. Pokud máte nějaké další dotazy, posílejte je na výše uvedený e-mail.

Zatím ahojky a mějte se krásně

Alča

Epizode 37 (screenshots)

31. července 2008 v 21:05 | Evča-Tokiačka |  Fotečky band
HyperLink HyperLink HyperLink HyperLink HyperLink HyperLink HyperLink HyperLink HyperLink HyperLink HyperLink HyperLink

Tokio Hotel TV [Episode 37]

31. července 2008 v 21:05 | Evča-Tokiačka |  Videa

download

Hitkrant photoshoot - GrWitSkull

31. července 2008 v 21:03 | Evča-Tokiačka |  Photoshootingy

Hitkrant photoshoot - main set

31. července 2008 v 21:02 | Evča-Tokiačka |  Photoshootingy

Pro Tokio s láskou

30. července 2008 v 19:43 | Evča-Tokiačka |  Články
přeložila Evelyn pro http://kaulitz-twins-4ever.blog.cz
____________________________________________________
Tokio Hotel nedávají žádné náznaky na další koncert v Izraeli. Ale fanoušci to tak rychle nevzdávají. I bez kapely pořádají velké srazy před místem koncertu, který se konal vloni v Tel Aviv. Taky jsme tam byli.
Kdybyste si na chvilku pomysleli, že Tokio Hotel bouře odpadla, tak nemáte pravdu. Minulý týden šedesát fanoušků se setkalo v Tel Aviv a počet fanoušků rostl a rostl. Rozhodně byste tolik lidí nepřehlídli kdyby jste toho dne šli kolem Ganey Y'hoshua. Organizátorky setkání Lera (16), Amit (16) a Ortal (18). "Narozdíl od ostatních setkání jsme se rozhodli, že tohle setkání se bude konat na velkém místě, aby se zde sešlo hodně fanoušků a můžeme tu zapnout hudbu a poslouchat oblíbené písně," říká Amit. "Většina fanoušků, kteří pomáhali v organizace byla minulý rok na koncertě." říká Lera hlavní důvod setkání. "Tohle setkání je za účelem spojení fanoušků z celé země a ukázat, že jsme stále tady. I když je tohle už známý systém a stojí hodně, stále funguje."
V tuhle chvíli bylo interview přerušeno, když jedna z fanynek přišla Laře ukázat její fotku s kapelou, která se otiskla v časopise z Bruselu. "To je tak vzrušující," říká Lera. "Jsem šokována." Když člověk chodí kolem, tak nemohl přehlédnout dvě fanynky, které vypadaly přesně jako dvojčata a dokonce si nechaly říkat Bill a Tom. Odmítli nám říct svoje pravá jména. "Četla jsem článek, který byl v tomhle časopise vytisklý," říká Billova dvojnice. "Hned potom jsem se běžela podívat na jejich písně a od té doby jsem velká fanynka!" Moji přátele mi dokonce říkali, že vypadám jako Bill a jednou jsem potkala Tomi (Tomova dvojnice) a rozhodli jsme se obléct za ně."
Tomi: "Moji přátele otevřeli jednu z mých fotek ve photoshopu a zjistili, že kdyby se mi změnila barva očí, tak jsem jako Tom. Vždycky se mi líbilo velké oblečení, takže to ke mně jde perfektně."
K našemu překvapení, ne všichni fanoušci se zamilovali do Tokio Hotel na první pohled. Někteří fanoušci je nejdřív nenáviděli a potom se začali o kapelu zajímat. "Na začátku jsem opravdu tuhle kapelu nesnášela," říká Aviyah (16). "Jednou vloni jsem přijela navštívit moji kamarádku a viděla v jejím pokoji plakát Billa, zamilovala jsem si jeho styl a začala poslouchat jejich hudbu. Tokio Hotel dokázali všem, že rock nejsou jenom drogy a alkohol, ale taky dobrá muzika. Bylo pro mě dnes důležité přijít."
Hlavním cílem na tomhle setkání bylo sebrání peněz na asociaci proti rakovině. "Tenhle nápad přišel na mysli fanouškům ještě před setkáním. Rozhodli jsme se, že by bylo úžasné udělat tohle setkání z dobrého důvodu," říká Ortal. "Můj strýc umřel na rakovinu před rokem," říká Amit. "Takže tohle téma znám moc dobře, cítím, že je to dobrý spojení na tenhle předmět. Navíc donáška na takovou společnost je důležitá věc a ráda jsem toho součástí."

Kill Bill 8

30. července 2008 v 19:43 | Evča-Tokiačka |  FF Kill Bill
"El vzbuď se!" Elizabeth otevřela vyděšené oči. Tekl z ní pot a nad ní stáli všichni ze skupiny. "Je ti dobře?"všichni se začal ptát když viděli její vyděšený pohled. "Jo je........jděte spát ,byla to jen noční můra!"El se podívala na hodiny. 01:00. Kluci odešli. "Zdálo se ti o sestře?"Bill si lehl bokem k El a hlavu si podepřel rukou. "Jak to víš?"El stále vyděšeně seděla. "Mumla jsi něco jako Mary." "Aha!" El se mu zadívala do čokoládových očí,pokusila se očima uhnout ,ale nešlo to. Bill se k ní naklonil a políbil ji. "Ehm....no já.....možná bysme neměli......."koktala El ,ale Bill ji přerušil dalším polibkem. "Jim nás nejspíš zabije......"dostala ze sebe kloudnou větu El. "Myslíš ,že to stihne před tvojí sestrou?" "Tak to netuším....." Oba dva si zase lehli.

Star Club #249

30. července 2008 v 19:40 | Evča-Tokiačka |  časopisy

TH Hit List

30. července 2008 v 19:39 | Evča-Tokiačka |  Videa